Cíl? Lesklé vlasy!

18. února 2010 v 13:14 | TeWííí
Možná si říkáš,že kdyby ses o vlasy starala a neměla jsi je poškozené,určitě by se zdravě leskly samy od sebe.Ale to není pravda!Jestli se tvé vlasy budou lesknout,nebo ne,o tom rozhoduje hned několik věcí...

...TAK TŘEBA BARVA
Ve výhodě jsou tmavovlásky před blondýnkami i zrzkami.Světlý pigment totiž působí matnějším dojmem.Ani havraní hříva nemá vyhráno,pokud je kudrnatá a krepatá.Ideální jsou rovné tmavé vlasy,které drážejí světlo.

...ALE I ČISTOTA VLASŮ
Čistota-půl zdraví říká staré přísloví a v případě vlasů platí dvojnásob.Vlasy zatížené nečistotami,kožním mazem.nebo dokonce nánosy starého stylingu budou vždycky vypadat nazdravě a matně.

...VĚK
Na věku záleží!A to nejen na tvém věku.Dlouhé vlasy jsou totiž v podstatě staré.Tolikrát jsi je myla,česala,splétala do copů a culíků,že není divu,že se jím třepí konečky a taky se čím dál mín lesknou.

...A ZDRAVÍ
Jen zdravé vlasy jsou krásné a i jejich krásu ohrožují nemoci,léky,chyby ve výživě a především DIETY!

DESATERO PRO LESKLÉ VLASY

Nešetři na šamponech!
Vždy si vybírej kvalitní šampon podle typu svých vlasů.Zvláštní péči potřebují jak vlasy suché nebo mastné,tak dlouhé,jemné nebo barvené.Šampony typu 2v1 používej jen vyjímečně nebo pokud máš zdravé vlasy.Pokud si vlasy lakuješ nebo geluješ,pořid si tzv. vymívací šampon.

Kondicionér je nutnost!
Mytí vlasů je pro tebe urřitě samozřejmostí,ale kondicionér už každý tak vážně nebere.A přitom je nezbytečně nutný po každém mytí,zvlášt pokud máš vlasy bervené,dlouhé nebo kudrnaté.Vybrat si můžeš z oplachových balzámů,lehkých sprejů a tonik,ale opět musí přesně odpovídat typu vlasů.

Voda,voda a zase voda
Řeč je jak o vodě pitné,tak o té na mytí vlasů.Pokud nedodržuješ pitný režim,brzy to poznáš jak na pokožce,tak na vlasech!Na mytí vlasů nemusíš používat ani minerálku nebo vodu z grónských ledovců jako celebrity:-) Stačí mírně teplá,rozhodně ne horká voda a pro zvýšení lesku můžeš vlasy nakonec ještě propláchnout chladnější vodou.

Není hřeben jako hřeben!
Dobře si prohlédni své hřebeny a kartáče.Možná je všechno OK a tvoje vlasy se potkávají jen s kvalitními a neostrými zuby.Možná je na čase je vyhodit a koupit jiné!Vybírej pečlivě:rukou zkontroluj zaoblení hran zubů i štětin a jednou si dopřej hřeben z březového dřeva nebo kartáč s pravými štětinami!

Nedrbat,neničit!
Vodu z vlasů jemně vymačkej prsty a pak je bez kroucení,ždímání či frotýrování zabal do ručníku.Mokré vlasy jsou totiž extrémně náchylné na poškození a i pouhé tření froté ručníkem je může poškodit.Takto brutálně vydrbané vlasy se prostě nebudou lesknout ani omylem!

Vysoká škola stylingu
Úprava účesu je bez sylingových řípravků něco jako sci-fi.Ale používáš ty správné?Dobrý stylingový přípravek ti totiž zaručí nejen snažší tvarování a fixaci vlasů do ůčesu,ale také ochranu před působením tepla,UV zářením a dokáže i vyživovat a hydratovat.

Na 230°C upečeš i chleba!
No fakt!A víš,kolik stupnů má tvoje kulma,žehlička na vlasy nebo fén bez nástavce nebo difuzéru?Stejně!Takže...příště foukej vlasy fénem vždy s nástavcem,vždy po směru růstu a nejlépe na střední teplotu a výkon.Dokonale rovné,hladké vlasy jsou sice módní,ale žehlení je poškozuje a rozhodně není vhodné pro každodenní používání.

Zázrak na počkání
Babo rad:vlasy matné,účes nedrží,arva nijaká a příští týden máš rande!Jak za týden získat lesklé vlasy?Vyzkoušej kombinaci kvalitní vlasové masky nebo séra s některým ze stylingových přípravků pro zářivý lesk!Masku nanes v týdnu aspon 2x a těsně před hodinou H si vlasy umyj a ošetři příravkem pro oslnivý lesk.Pak ůčes zafixuj lakem a leskem a...Už záříš?

Čímpak je krmíš?
Tvoje vlasy potřebují pro dokonalý vzhled a lesk kvalitní proteiny,rostlinné oleje a příliv minerálů a vitamínů.Proto by ve tvém jídelníčku neměly chybět ryby,zakysané mléčné výrobky,sýry,luštěniny,rýže,celozrné obiloviny a spousta zeleniny a ovoce.A pak budou tvé vlasy zářit-spolehni se!

Babské rady
Na zvýšení lesku vlasů existuje řada "zaručených" rad,ale doporučit ti můžeme jen:a)závěrečné oplachování vlasů chladnější vodou,do které se může přidat pár kapek octa nebo citronu,a za b)přírodní oleje,např.olivový.Olej nanes na vlasy,nech pomocí šamponu jemně smyj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama